Güncel Teknoloji Haberleri

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Tanıtıldı!

Apple uzun süren bekleyişin arkasından sonunda yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı resmi olarak tanıttı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için bugüne dek birçok iddia, sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırıldığı görünüyor.Ayrıca iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunmuyor ve cihazlar stereo hoparlör ve kablosuz kulaklık AirPods’la beraber geliyor. Ek olarak birçok firmanın yeni cihazlar için lightining girişi ile kullanılabilen kulaklıklar hazırladığı belirtiliyor.

Aylardır hakkında bir fazlaca sızıntı, iddia, vurgunculuk bulunan yeni iPhone modellerinin tanıtım zamanı hepimiz tarafınca heyecanla bekleniyordu. Yeni iPhone’lar bilhassa kameraları ile büyük dikkat çekiyor. iPhone 7’de 12MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen F1.8 diyafram açıklığına haiz arka kamera ve 7MP çözünürlükte ön kamera yer ediniyor.

iPhone 7 Plus ise beklenildiği benzer biçimde çift lense haiz 12MP kamerayı bizlere sunuyor. 2X optik zoom yapabilen kameranın fotoğraf örnekleri oldukça başarı göstermiş bulunduğunu gösteriyor.

Her iki cihazın kamerasında da optik görüntü sabitleme özelliği mevcut.

Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fizyolojik ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha ilkin de gündeme gelmişti. Ve bu mevzuda da Apple sürpriz yapmayarak 3D Touch içeren yeni ana menü tuşunu da yeni cihazında konumlandırdı. Böylece en sık karşılaşılan iPhone arızasının da önüne geçilmeye çalışmış olduğu görüyor.

Yeni iPhone’ların performans mevzusunda da A10 işlemci ile oldukça başarıya ulaşmış olduğu vurgulanırken bilhassa parlak siyah renk seçeneğinin eklenmesinin ne kadar doğru bir karar bulunduğunu görüyoruz. Detaylar belli oldukça iletmeye devam edeceğiz. Ayrıca yeni iPhone 7’nin Türkiye için sızdırılan fiyatının 3700TL bulunduğunu belirtelim.

Cihazlar 32GB / 128GB ve 256GB dahili bellek seçeneğine haiz. Ve iPhone 7 için ABD satış fiyatı 649$ olarak belirlenmiş. iOS 10’un ise 13 Eylül’de indirilebilir olacağı belirtiliyor.

Apple’ın etkinlikte tanıttığı kablosuz kulaklıkların fiyatı 149$ olarak açıklanırken kutu muhteviyatında kulaklık yerine 3.5mm girişi lightining girişine çeviren adaptör içeriyor.

 

airpods_floating

Bir önceki yazımız'da iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor başlıklı makale apple, iOS ve ios 10 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.