Güncel Teknoloji Haberleri

Seagate 60 TB’lık SSD Harddisk Tanıttı

Seagate dünyanın en büyük kapasiteli 60 TB’lık SSD harddiskini tanıttı. Tanıtılan yeni SSD Harddisk görenleri hayrete düşürüyor. Seagate’in yeni SSD harddiski doğal olarak ki sunucular için meydana getirilen hususi ürünlerden.

Seagate 60 TB'lık SSD Harddisk Tanıttı

Geleneksel harddisklerin ömrü yavaş yavaş doluyor. Seagate ürettiği ssd harddisklerle piyasaya yön veriyor. Son olarak Cenup Koreli teknoloji şirketi Samsung 16 TB’lık SSD’sini tanıtmıştı. Samsung’a yanıt durumunda Seagate sunucular için hususi üretilen 60 TB’lık SSD harddiskini tanıttı. Tanıtılan bu harddisk ile dünyanın en büyük kapasiteli SSD harddiski unvanını da almış oldu.

Piyasadaki günlük kullandığımız SSD’ler 2.5 inç boyutunda olup dizüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyordu. Sadece Seagate’in yeni SSD’si 3.5 inç boyutlarında. Aslına bakarsanız sunucularda kullanılacak bu SSD’nin dizüstü bilgisayardaki SSDlerle karşılaştırılması yanlış olur fakat gene de 60 TB’lık harddiski 3.5 inçlik sürücü kutusuna yerleştirmeyi başarıyor Seagate. Bu işlem için ortalama 1000 tane Micron hafıza modülü kullanmış. SSD’nin 1000MB/s yazma hızı, 1500 MB/s okuma hızı bulunuyor.

Dünyanın en yüksek kapasiteli SSD harddiski 12 bin DVD filmi ya da averaj 400 milyon fotoğraf barındırabiliyor.

Ürünü kullanacak kurumsal yapılara fena haber; ürünün bu yıl piyasaya sunulması beklenmiyor. 2017 itibariyle raflardaki yerini alacak 60 TB’lık SSD harddiskin fiyatı hakkında bir tahmin yapılamıyor (fazlaca pahalı olacak oldukca). Bakalım Seagate bu üstün dereceli kıran SSD’si ile başarı göstermiş satış sayıları elde edebilecek mi ?

Bir önceki yazımız'da Oyun Dünyasında Çığır Açan Odalar! başlıklı makale Kulaklık, masaüstü ve Oda hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.