Güncel Teknoloji Haberleri

PlayStation 4 Neo Eylül Ayında Tanıtılabilir..

Sony, X Box S’e karşı PlayStation Neo 4 hamlesini oynuyor. Daha ilkin bazı alışveriş sitelerinde ön siparişe sunulmuştu. Bu sefer de tanıtım zamanı gün yüzüne çıkıyor. Gameblog.fr sitesinden edinilen bilgiye gore tanıtım Eylül ayında olacak.

PlayStation 4 Neo Eylül Ayında Tanıtılabilir

Daha ilkin PlayStation 4 Neo hakkında Ekim ayında piyasaya tanıtılacağı bilgisi duyurulmuştu. Eylül ayında tanıtılacak olması da bu bilgiyi doğrular özellikte. Daha önceki spekülasyonlarda Tokyo Oyun Fuarı’nda tanıtılacak denilen PlayStation 4’ün bu kez de 7 Eylül’de New York’ta bir etkinlikte tanıtılacağı iddia ediliyor. Eğer iddia doğruysa İFA 2016’dan ( 2 -7 Eylül) derhal sonrasında Playstation 4 Neo ile tanışacağız. Sony’nin İFA 2016’da bu sabah yazısını yayınladığımız Xperia XR’ı tanıtacağını da hatırlatalım.

Sony’den gelen resmi açıklamalarda Playstation 4 Neo daha önceki model olan Playstation 4’ün oyunlarını da destekleyeceği vurgulandı. Ek olarak kullanıcılar yeni çıkacak oyunları her iki cihazda da oynayabilecek.

4K oyun desteği bulunacağı daha ilkin açıklanan Playstation 4 Neo 1080p’de daha önceki konsollara bakılırsa canlı ve akıcı bir görüntü sunacak.

Playstation 4 Neo hakkında şimdiye kadar sızdırılan teknik özellikler ise şu şekilde:

– 8 GB GDDR5 RAM
– 2.1 Ghz sekiz çekirdekli Jaguar İşlemci
– 911 Mhz hızında AMD GCN Grafil İşlemci

Ek olarak Playstation 4 Neo günümüzün popüler teknolojilerinden olan VR desteği mevzusunda da iddialı derecede iyi bir kullanım vaadinde bulunuyor. Ne vakit tanıtılacağı mevzusunda hala spekülasyonlar dolaşsa da Playstation 4 Neo oldukca yakında tanıtılacak ve tüm bilgileri inceleyeceğiz.

Bir önceki yazımız'da Call of Duty Severlere Müjde: Terminal Geri Dönüyor başlıklı makale Call Of Duty hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.