Güncel Teknoloji Haberleri

Windows 10 İçin Zaman Doluyor

Kullanıcılara Windows 10 için yıl başı benzer biçimde 29 Temmuz’ a kadar zaman veren ve “Parasız kullanın.” diyen Microsoft’ un kampanyasının sonu yaklaşıyor. Eğer kaçırmak istemiyorsanız ellerinizi acele tutun.

Windows10-600x350

Windows 10 Neler Sunuyor?

Windows 8 ve 7 arasındaki Windows tuşu simgesi kavgasına son noktayı koyarak gelen Windows 10′ da tuşa bastığınızda ekranın tamamını kapsamayan bir W8 menüsü çıkıyor. Böylece Windows 7 kullanıcılarını da mutlu etmek amaçlanıyor. Direkt olarak vazife çubuğundan arama ve masaüstü değişimi yapabildiğimiz Windows 10′ da Mağaza programlarını direkt olarak açabiliyoruz. Ayarlarda da değişikliğe giden Microsoft’ ta Windows 10′ ün ayarlarından birçok şeye ulaşabiliyoruz ve yeni bir tasarıma haiz ayarlar menüsü görüyoruz. Yeni gelen Microsoft Edge ile de Explorer’ den kurtulmak ayrı bir güzellik. Büyük olasılıkla de seçmenizi sağlayacak etken.

Niçin İndirmemeli ?

Hatasız kul olmayacağı benzer biçimde hatasız kod olmaz diyerek eksilerini yazmakta yarar var. Uygulama devamlı olarak güncelleme alacağına gore devamlı olarak tamamlanmamış durumları çıkabilecek. Ek olarak oyun oynayanların çoğuna nazaran sorunlu bir sürüm olan Windows 10, oyuncuların tavsiye etmediği bir sürüm. Sadece ben ileriyi beklerim derseniz yeni oyunlarda daha optimize olması içten bile değil. Bir de bilgisayara direkt indirenlerin sorunlarla karşılaşmış olduğu da gerçek. Doğrusu bilgisayarınıza kuracaksanız direkt olarak değil temiz kurulum yapmanız en iyisi olacaktır.

Son olarak bu son 3 gün içinde Windows 10′ u indirmez sadece ileride de indirmek isterseniz 110 Dolar şeklinde bir ücret vermeniz gerekecek. O yüzden indirmeye razı olduysanız elinizi acele tutun ve parasız lisansınızı kaçırmayın.

Bir önceki yazımız'da Android M Preview 3 Ertelendi başlıklı makale android m, android M Preview 3 ve Google hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.