Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Note 7 Hakkında Bilmeniz Gerekenler !

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note 7 bir kez daha görüntülendi. Artık sızdırılmaktan ziyade gösterilen telefon haline gelen Note 7, bu kez ön, arka ve şarj kısmı görselleriyle gösterildi. Ek olarak telefonun özelliklerini ve çıkış tarihini de söylemek artık mümkün.

samsung-galaxy-note-7-render-thumb-600x350

Samsung Galaxy Note 7’de Exynos 8893  ve Snapdragon 821 olmak suretiyle iki çeşit işlemci seçeneği bulunmakta. 153.5mm x 73.9mm x 7.9mm ebatlarında gelmesi beklenen telefon, 169 gram ağırlığında ve içinde 3500 mAh pil bulunduruyor. Ekran hakkında da detay verirsek Samsung Galaxy Note 7, 5.7 inç Super AMOLED ekran ile geliyor. Bu ekran telefonun %73.9′ unu kaplayacak. 64/128/256 GB olmak suretiyle 3 değişik depolama versiyonu ile gelecek olan Note 7, 4 GB Ram ile karşımıza çıkıyor.

(RAM mevzusunda şunu da ekleyelim ki ürünün 6 GB Ram ile beraber geleceği söylenmekteydi. Sadece testlerdeki görüntüye bakılırsa 4 GB olacak.)

Son olarak telefon IP 68 sertifikasına haiz. Kısaca toz ve suya karşı dayanıklı. Sadece biz uyarımızı şimdiden yapalım ki telefonu suya sokmayın. Güvence mevzusunda sıkıntılar yaşatabilir.

 

Bir önceki yazımız'da iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor başlıklı makale apple, iOS ve ios 10 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.