Güncel Teknoloji Haberleri

Sahte Pokemon Go Cihazınıza Ciddi Zararlar Verebilir

Duyrulduğu günden itibaren gerek vatanımızda gerekse dünya genelinde on binlerce insanda bağımlılık oluşturan Pokemon Go oyununun sahteleri Google Play Store’da yerini almaya başladı. Fakat bu oyunlar görünmüş olduğu şeklinde masum birer yansılamak olmaktan fazlaca cihazınızın çökmesine niçin olabilecek yazılımsal sorunlara niçin olabilir.

android brick

Pokemon GO Niantic tarafınca geliştirilen ve The Pokemon Company tarafınca piyasaya çıkan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, bununla beraber Nintendo tarafınca geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isminde giyilebilir teknoloji ürünü ile birlikte çıkacak. Pokémon Go ile beraber kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri içinde ticaretini yapabilecekler. Oyun parasız bir halde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içinde, Ishihara oyunun açıklanma zamanı olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu gösterildi.

Oyunun akıllı telefonlarda oynanabilir hale gelmesinin peşinden büyük bir çılgınlık yaşanmaya başlandı. Saati 20$ karşılığında isteyene Pokemon yakalayanlar, Pokemon ararken ceset bulanlar,gasp edilenler. Pokemon Go oynamak için meydanlarda toplananlar hatta ve hatta tv kanalında yayının ortasına dalanlar. Oyun bu kadar popüler olunca doğal düzmece alternatifleri de hızlıca Google Play Store’da yerini almaya başladı. Fakat bu düzmece oyunlar göründükleri kadar masum çıkmadı.

Pokemon Go Kılavuzu & Hileleri şeklinde başlıklarla uygulama mağazasında yer edinen uygulamalar ve web üstünden .apk uzantılı dosyası indirilerek yüklenen oyunlar kişisel informasyon erişimi ihlalinden tutun da cihazınızın yazılımsal olarak çökmesine kadar bir fazlaca problemi barındırıyor. Bu tür düzmece uygulamalara karşı dikkatli olmak ve resmi sürümü beklemek mevzusunda birazcık daha sabırlı olmamız gerekiyor.

Bir önceki yazımız'da Pokemon Go Hırsızlarında Gözde Oyunu Oluyor başlıklı makale oyun, Pikachu ve Pokemon hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.