Güncel Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone 7’de Nasıl Bir Kulaklık Kullanacak?

Apple, yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte popüler akıllı telefon modelinde mühim yenilikler halletmeye hazırlanıyor. Bu yenilikler içinde yer edinen Lightning girişinin bununla birlikte kulaklık bağlantısı olarak kullanılması fikri kuşkusuz pek fazlaca kullanıcı tarafınca merakla planlanıyor. Cupertino merkezli teknoloji devinin yeni iPhone modelinde bunun ile ilgili iyi mi bir çözüm kullanacağı ise yavaş yavaş netleşmeye başladı.

3.5 mm kulaklık bağlantısının kalkmasıyla birlikte telefonlarında stereo hoparlör teknolojisine geçecek olan Apple, iddialara gore bu değişikliği kullanıcılarına direkt sunmayacak. Yeni iPhone modellerinin kutusuna klasik EarPods kulaklık ile birlikte sesi kayıpsız olarak aktaracak bir Lightning dönüştürücü ekleyecek olan marka bu şekilde hem yeni çözüm için extra maliyetten kaçınacak, hem de EarPods haricinde değişik bir kulaklık kullanmak isteyenler için büyük bir kolaylık sağlayacak.

Micro USB girişini USB-C tipi girişe çeviren dönüştürücü çözümü ile benzer bir yapıda olması beklenen Lightning dönüştürücüsünün sesi hakikaten kayıpsız olarak kullanıcıya sunması pek oldukça otorite tarafınca pek de ihtimaller içinde görülmüyor. Üstelik dönüştürücünün devamlı taşınması zorunluluğu ve bunun ergonomik bir çözüm olmayacağı için bu çözümün gerçekleşme ihtimali oldukça düşük kalıyor. Apple bakalım yeni iPhone’un kulaklığında direkt Lightning bağlantısı mı yoksa Lightning dönüştürücüsü mü kullanacak?

Bir önceki yazımız'da iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor başlıklı makale apple, iOS ve ios 10 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.