Güncel Teknoloji Haberleri

iOS 10 İle iPhone’ların Kullanılabilir Hafızası Artıyor

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu WWDC 2016 konferansında mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü olan iOS 10’u duyurmuştu. iOS 10 ile birlikte tekrardan düzenlenecek olan depolama kapasitesi optimizasyonu, gelen bilgilere gore güncellemeyi indirecek olan iPhone cihazlarının hafızası kayda kıymet bir halde genişleyecek.

iOS 10’un geliştiricilere oluşturulan beta sürümünde bu depolama kapasitesi optimizasyonu kendisini göstermişe benziyor. 128 GB depolama alanına haiz bir iPhone 6S Plus kullanıcısının paylaşmış olduğu verilere gore iOS 9.3.2 sürümünde 113 GB kullanılabilir bellek bulunurken, bu miktar iOS 10 beta sürümü yüklendiğinde 121.83 GB’a yükseliyor. Bu da bir iPhone cihazında ortalama %8 oranında bir bellek kazancına eşdeğer görünüyor. Bu optimizasyon 16 GB’lık bir iPhone’da ortalama 1 GB’lık bir fark sağlıyor. Öte taraftan görüntüleri paylaşan kullanıcı güncelleme sonrasında yalnızca 4 tane müzik dosyası sildiğini belirtiyor.

Apple’ın Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone 7 modelinde depolama kapasitesi başlangıcının 16 GB’dan 32 GB’a yükselteceğini daha önceki haberlerimizde sizlere aktarmıştık. Bakalım Cupertino merkezli teknoloji devi bu mühim depolama kapasitesi optimizasyonu sonrasında yeni iPhone modelinde minimum hafızasını kaç GB olarak belirleyecek?

Bir önceki yazımız'da iPhone 7 Plus’ta Çift Arka Kamera Bulunmayabilir başlıklı makale akıllı telefon, apple ve Cupertino hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.