Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 7 Plus’ta Çift Arka Kamera Bulunmayabilir

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Eylül ayında gerçekleştirileceği söylenen bir tanıtım lansmanıyla kullanıcılar ile buluşacak. Tanıtımının hızla yaklaştığı yeni iPhone ailesinin büyük ekranlı modeli iPhone 7 Plus hakkında gelen son bilgilere gore daha ilkin iddia edilen çift arka kamera özelliğinden vazgeçildiği bildiriliyor.

Yeni iPhone modellerinde kamera yeteneklerinin daha da güçlendirileceği her insanın bilmiş olduğu bir durum. 6S modelinde kamera tarafında ciddi bir atılım meydana getiren ve 4K video kayıt hususi durumunu kullanıcılara sunan Apple, yeni iPhone 7 Plus modeliyle birlikte son zamanlarda oldukça popüler olan çift lensli arka kameraya geçeceği yüksek sesle ifade ediliyordu. Fakat gelen son bilgiler, kamera tarafındaki tedarik sorunları ve alışıldık iPhone tasarımının çift kameraya izin vermemesinden dolayı bu özelliğin geçici süreliğine rafa kaldırıldığını gösteriyor.

Bu yeni gelişme hemen hemen bir söylentiden ibaret. Fakat Apple’a yakın analistler bu söylentinin gerçekleşmesi durumunda Cupertinolu teknoloji devinin yenilik enerjisini tamamen kaybedeceğini ve yavaş yavaş satın alan kayıplarının başlayacağını ifade ediyorlar. Bakalım Apple merakla beklenen çift arka kamera periyodunu yeni iPhone 7 Plus ile mi, yoksa bir süre daha bekleyip yepyeni bir tasarım ile mi başlatacak?

Bir önceki yazımız'da iPhone 7 Serisi İle İlgili Yeni Detaylar Sızdırıldı başlıklı makale akıllı telefon, apple ve iphone 7 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.