Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 7 Plus 256 GB Depolama ve Çift Kamerayla Geliyor

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 7 ailesiyle birlikte efsaneleşmiş modelde köklü yenilikler planlıyor. Bir söylentiye nazaran Apple, iPhone 7 Plus modelinde çift arka kameranın yanında ilk kez 256 GB dahili depolama seçeneğini kullanmayı planlıyor.

iphone 7 plus 256

OnLeaks adlı meşhur Twitter hesabının paylaşmış olduğu bir görsele nazaran iPhone 7 Plus için üretildiği iddia edilen çift kamera sensörü ve SanDisk depolama birimi görülüyor. SanDisk’in NAND depolama birimlerini kullanacak iPhone 7 ailesinin bu resimlere bakılırsa 256 GB’lık bir depolama seçeneğinin de olacağı söyleniyor. Böylece kullananların büyük bir şikayette bulunmuş olduğu 16 GB’lık depolama seçeneği tarihe gömülerek baz modelde 32 GB harici depolama yer alacak.

Kamera mevzusunda iPhone 7 Plus’ta LG ve Sony üretimi çift lensli arka kamera bulunacağı daha önceki pek fazlaca sızıntıda söylenmişti. Sızdırılan görselde biri düzgüsel, biri geniş açı olmak suretiyle iki kamera lensinin yer alması da eski sızıntıları doğrular özellikte. Ek olarak iPhone 6S Plus’ta kullanılan, fakat iPhone 6S’te bulunmayan OIS özelliği yeni her iki yeni iPhone’da da kullanılacak. Geçmiş iPhone modellerine gore oldukca daha yüksek özellikler ve yepyeni bir tasarım beklenen iPhone 7 serisi, bakalım yeni özellikleriyle kullanıcıları doygunluk edebilecek mi?

Bir önceki yazımız'da Galaxy Note 6’nın Özellikleri İlk Kez Görüntülendi! başlıklı makale benchmark, cpu-z ve galaxy note 6 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.