Güncel Teknoloji Haberleri

Oyun Dünyasında Çığır Açan Odalar!

Oyuncu sistemlerinin oyun odaları ile tekrardan ve efektif şekilde iyi mi can bulduğunu bu haberimizde işliyoruz. Hayalinizdeki oyuncu sistemlerini şu şekilde bir düşünün, yeni nesil oyunculuğun nerelere gittiğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız.


Son çıkan pc teknolojilerini bir araya getirilerek kurulan oyuncu odaları günümüzde her oyuncunun imgesel sadece bu hobi ziyadesiyle maliyeti yüksek bir oyuncak haline bürünüyor, gerek ekran sistemleri, gerek oyuncu kasası ve öteki ekipmanların bir araya getirilmesi neredeyse bir ekonomik derslik vasıta fiyatına eşit.

Günümüz evlerinde oyun oynamak için salon yada çocuk odasının bir köşesine konumlandırılan ufak bir pc masası olarak değil, apayrı bir dünya yaratılarak oluşturulan adeta bir hayal dünyası, oyuncuların kendini dış dünyadan ilişkisini keserek süre geçirdiği stüdyo vari oyun odaları bolca çeşitliliği ve sunmuş olduğu atmosferin içinde hissettirmesi oyuncuları oyuna karşı olan hazzını ve isteğini iki kat arttırıyor.

Bu durum yalnız pc tarafında değil konsol içinde geçerli yep yeni seviye içersinde pc ve konsol bir arada konumlandıran oyuncular her iki platformda kendilerini fazlasıyla doyum etmeyi hedefliyor. Şimdiki oyuncu sistemlerin eski nesildeki kurulan sistemlerle yakından alakası VR sistemleri doğrusu sanal gerçeklik sistemleri ile mümkün olacak.

VR tarafında bir fazlaca şirket bunların başlangıcında feysbuk htc samsung sony ve microsoft geliyor, yeni nesil oyunculuğunda önüne geçecek olan bu sistemler oyuncu odalarına girişini yaptığında 2,3 yada 5 ekran sistemlerin yerini alabilecek mi merakla bekliyoruz.

Oyuncu odalarının her köşesinde bir oyun arşivi bir kaç oyuna ilişik poster, poster ve figür görebilme şansı yüksek zira oyuncular koleksiyon toplamayı severler. Kimi oyuncuda ender olarak bununan oyunlara ilişik birebir figür koleksiyonculuğu yapıyor, Türkiye’de ve Dünyada bu hobi bir fazlaca pahalı ve toplaması zor ve nadir bir meşgale.

Dönelim oyuncu odalarının kullanılan ekipmanlara, bir çok oyuncular web üstünden gösterim yaparak popüler bir meslek olan oyun yayıncılığını icra ediyor, bu yayınlar üstünden bağış ve reklam alarak maddi kazanç elde ediyorlar, izleyenlerinde beğenileri üstüne çeşitli oyunlarda hünerlerini ve oyunculuklarını seyircileri ile buluşturuyorlar, kullandığı ekipmanlar kaliteli bir microsoft güzel bir oyuncu kulaklığı konsol yada pc donanımı seçimi, full hd bir görüntü aktarma aleti ve yayınlamak için ise web işlerini ve kontrolleri sağlamak adına bir ikinci ekran yada ayrı bir laptop çözümü gerektiriyor ve en önemliside yüksek bağlantı hızlarına haiz bir upload web altyapısı şartı ile oyuncular oynadığı coşku dolu anları seyircilerine aktarıyor.

Gelecek 4k oyunculuğa hazırlanıyor ve yeni nesil grafikleri ve gelişen teknolojileri ile yeni oyun döneminde bizleri neler bekliyor hep beraber görmek dileğiyle, iyi oyunlar.

Bir önceki yazımız'da Samsung’un 2 TB Taşınabilir SSD’si Satışa Sunuldu başlıklı makale 2 TB, Donanım ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.