Güncel Teknoloji Haberleri

Playstation 4.5 NEO’nun Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Sony, PS4’ü güncellemeye hazırlanıyor! Üstün özelliklere haiz olan Playstation 4.5 NEO, 8 çekirdekli kuvvetli bir işlemciden enerjisini alacak.

Konsol tarafında rekabet kızışıyor! Oyun konsollarının en büyük iki adı Microsoft ve Sony, fena gidişata dur demek istiyorlar.

PC ve konsol arasındaki performans farkı günbegün açıldı. O şekilde ki, konsol oyuncuları köhne çözünürlüklerde yönetim etmeye çalışırken PC tarafında 4K çözünürlüğünde oyunları açabilenların sayısı git gide artıyor. Üstelik Steam şeklinde yeni oyun mağazaları, PC oyunları almayı oldukça kolaylaştırdı. Hal bu şekilde olunca konsolların gözden düştü. Sadece Sony, yeni Playstation 4.5 modeliyle daha kuvvetli hale geliyor.

Playstation 4 alanların isyan etmesine karşın üstünde çalışılmaya devam edilen yeni konsol, 2,1 ghz hızında çalışan 8 çekirdekli AMD işlemcisiyle geliyor olacak. GPU’nun eski neslinde yer edinen 18 CU, yerini 36 CU’ya bırakmış. Ek olarak frekans hızında da bir miktar artış söz mevzusu. Son olarak 8 GB’lık GDDR5 belleğin bant hızı 17 GB/s’den tam 218 GB/s’ye yükseltilmiş.

Görüleceği suretiyle geliştirmeler CPU’dan oldukça GPU tarafında, 4K oyunları açması beklenen bir oyun konsolu için bu oldukça düzgüsel. Sony’nin bu üstün özellikli konsolu yıl sonlarına doğru tanıtılabilir.

Bir önceki yazımız'da EA, Medal of Honor Oyununu Ücretsiz Dağıtacak! başlıklı makale Medal of Honor, Need For Speed ve on the house hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.