Güncel Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 6’nın Özellikleri İlk Kez Görüntülendi!

Samsung’un phablet amiral gemisi Galaxy Note 6’ya ilişkin ilk somut veriler elimize ulaşıyor. CPU-Z testinde telefonun özellikleri  ilk kez görüntülendi.

Cenup Koreli üreticinin merakla beklenen phablet modeli Galaxy Note 6 detaylanmaya devam ediyor. Amiral gemisinin bazı özellikleri esasen tahmin ediliyordu, sadece ilk kez canlı canlı görüntülendi. Yabancı bir kaynağın söylediğine nazaran Samsung çalışanı bulunduğunu söyleyen bir şahıs bu ekran görüntüsünü kendisine göndermiş.

Gün yüzüne çıkan verilere bakılırsa yeni Note, SM-N930 model numarasına haiz olacak. 5.77 inçlik bir ekranla gelen phablet, Quad HD ekran çözünürlüğüyle dikkat çekiyor.

Daha da önemlisi, telefona (en azından bu kontrol aleti için) Exynos 8890, şu demek oluyor ki Galaxy S7’deki işlemci birlikte rol alıyor. Exynos 8890’da herhangi bir geliştirme yapılıp yapılmayacağı hemen hemen bilinmiyor Bunun yanında Snapdragon 823 işlemcisi iddialara bakılırsa gene ABD versiyonunda kullanıcıyla buluşacak. Ek olarak 6 GB RAM, benchmark testiyle onaylanmış durumda. Son olarak telefonun depolama kapasitesi 32 GB, umarız ki 32 GB’tan daha minik bir hafıza varyasyonu bizi karşılamaz.

Telefonun temmuz ayında yapılacak hususi bir lansmanda tanıtılacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız'da Samsung’dan Yeni Orta Seviye Galaxy C Serisi başlıklı makale 5.2 inç, 8 çekirdek ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.