Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung’dan Yeni Orta Seviye Galaxy C Serisi

Samsung akıllı telefon yelpazesini daha da genişletiyor. Yepyeni Galaxy C serisinin ilk üyesi benchmark testinde ortaya çıktı.

Cenup Koreli şirket yepyeni orta düzey ürün ailesini pazara sürmek için hazırlanıyor. C serisinin ilk üyesi olan model Geekbench 3 testinde SM-C5000 model numarasıyla gün yüzüne çıktı. Böylece ilk üyenin özellikleri de açığa çıkmış oldu.

Testte gösterilen bilgilere bakılırsa aygıt, 1,5 ghz hızında çalışan 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemciye haiz olacak. Adreno 405 GPU’sunun kendine yer bulmuş olduğu cihazda şaşırtıcı derecede büyük olan 4 GB’lık RAM içeriyor olacak.

Kontrol ekranında görünmese de geçen ay Zauba’dan ortaya saçılan verilere gore akıllı telefon 5.2 inçlik ekran büyüklüğüyle gelecek. Şimdilik Çin pazarı için üretilecek olan C serisinin ilk üyesi Android 6.0.1’i de bununla beraber getiriyor.

Geekbench 3’ün tek çekirdek testinden 609, çoklu çekirdek testinden 3147 almayı başaran aygıt performansıyla adından bahsettirecek benzer biçimde. Modelin tam adı, çıkış zamanı ve fiyatıysa bilinmiyor.

Bir önceki yazımız'da HTC 10 Lifestyle Tanıtıldı, İşte Özellikleri! başlıklı makale akıllı telefon, HTC ve HTC 10 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.