Güncel Teknoloji Haberleri

LG G5 SE Gün Yüzüne Çıktı

Cenup Koreli üretici, iPhone SE’yi ağır eleştiri bombardımanına tutmasının arkasından kendi alternatifini kullanıcı önüne çıkarmaya hazırlanıyor. İşte LG G5 SE hakkında tüm bilgiler.

Apple’ın iPhone SE’yi piyasaya sürmesi, yeni akımın başlangıcı oldu. Birçok şirket şimdi üst düzey özelliklere haiz ufak ekranlı telefon hazırlama ardında. Bunlardan birisi de LG. Şirket, geçtiğimiz haftalarda iPhone SE’nin eski teknolojiye haiz bulunduğunu söyleyerek ağır bir üslupla eleştirmişti.

G5 SE’nin geleceği bir süredir konuşuluyordu. Sadece ilk kez somut bir fotoğraf yakalandı. Bu görüntüde LG G5 ve G5 SE adı yan yana kullanılmış.

Son nesil G5’in özelliklerini daha ufak bir kasada toplaması beklenen G5 SE’nin ne benzer biçimde özelliklere haiz olacağı ise bilinmiyor. Malum tek şey telefonun varlığı, ki bu da kati değil.

Öte taraftan bu alanda hazırlık meydana getiren tek şirket LG değil. Samsung, bugüne dek çıkardığı S Mini serisini orta düzey özelliklerle donatıyordu. Fakat bu kez üst düzey özellikte bir Galaxy S7 Mini ile Samsung da rekabete girebilir. Bugüne dek bu pazarda dilediği benzer biçimde at koşturan Sony’nin Z Compact serisi için de rahatlama günleri bitiyor diyebiliriz.

Bir önceki yazımız'da Whatsapp Uçtan Uca Şifrelemeyle Artık Daha Güvenli başlıklı makale Android, güvenlik ve iOS hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.