Güncel Teknoloji Haberleri

LG’den G5’in Kasası Hakkında Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde LG G5’e meydana getirilen bir dayanıklılık testinde telefon çizilmiş ve altından plastik araç-gereç çıkmıştı. Şimdi mevzu hakkında LG’den izahat geldi.

LG, bu seneki amiral gemisi telefonu LG G5 ile metal kasaya adım atmıştı. Sadece geçen gün alüminyum gövdeye uygulanan bıçak darbeleriyle boyanın altından plastik araç-gereç çıkmıştı. Bu da G5’in aslen metal kasaya haiz olmadığı iddialarını ortaya çıkardı.

Bu münakaşaya LG’den süratli bir yanıt geldi. Şirket yetkilisi özetlemek gerekirse şunları söylemiş oldu;

Orada görmüş olduğunuz şey astar, plastik kapak değil. Bu araç-gereç dış boyanın tutunabilmesi için var. G5’te LM201b isminde patentli bir alüminyum alaşım sistemi kullandık. Bu, otomobil ve uçaklarda kullanılmak suretiyle Kore’de geliştirildi. Ek olarak LM201b, öteki akıllı telefonlarda kullanılan metal yapının aksine daha hafifçe ve onu sağlam kılan yekpare bir yapıya haiz. Boyanın tutunması için meydana getirilen bu işlemden dolayı telefona metal değil demenin yanlış bulunduğunu düşünüyorum. Sonuçta otomobillerde ve uçaklarda da boya var, bunu savlamak arabaların metal olmadığını iddia etmekle aynı şey. Biz hem dayanıklı hem hafifçe hem de pürüzsüz bir telefon ürettik.

Açıklamalarla en azından telefonun hiçbir yerine plastik kullanılmadığını anlamış olduk. Esasında boyanın altında ortaya çıkan gizlenmiş bazı detaylar açıklamayı onaylıyor. Şu demek oluyor ki bu boyayla anten çizgisi benzer biçimde bazı sinir bozucu detaylar ortadan kalkmış. Peki siz LG G5’in kasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız'da Apple’ın Yeni Telefonu iPhone SE Parçalarına Ayrıldı başlıklı makale akıllı telefon, apple ve Cupertino hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.