Güncel Teknoloji Haberleri

WhatsApp Yepyeni Özelliklere Kavuşuyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, yeni sürümünde yepyeni özelliklerle geliyor.

Çevrimiçi dünyanın artan önemi insanları SMS yerine WhatsApp şeklinde servislere yöneltiyor. Bugün, nerede ise her etken akıllı telefon kullanıcısının haiz olduğu WhatsApp, 2.12.51 sürümünde yeni özellikleriyle dikkatleri üstüne topluyor.

Her geçen gün artan kullanıcı potansiyeli ve 1 milyardan fazla etken kullanıcısıyla övünen uygulama, geçtiğimiz yıllarda oldukça yüksek bir meblağdan Feysbuk’a satılmıştı. Bir süre ilkin sesli arama özelliğiyle yoluna devam eden mesajlaşma uygulamasının görüntülü görüşme özelliğine ulaşması da bir süredir planlanıyor. Fakat beklenen özellik halen gelmiş değil.

Betası gösterilen son sürümün en büyük getirisi bildirimi direkt cevaplayabilmek olacak. Öteki bir yenilikse değiştirilebilen yazı stilleri oluyor. Artık kalınca, italik ve üstü çizili metinler yazabileceğiz. Ek olarak grup mesajlaşmanın işlevleri de artırılıyor.

Yeniliklerden derhal yararlanmak isterseniz yeni beta sürümünün apk dosyasını Android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Tüm kullananların güncellemeyi almasıysa fazlaca uzun sürmeyecektir.

Bir önceki yazımız'da HTC 10 Performansıyla da Övünüyor başlıklı makale amiral gemisi, DetaylatDetaylar ve fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.