Güncel Teknoloji Haberleri

HTC 10 Performansıyla da Övünüyor

HTC’nin resmi yollardan sık sık afişlerle övdüğü amiral gemisi telefonu HTC 10, bu kez de performansıyla övünüyor.

HTC 10’un 12 Nisan’da tanıtılacağının resmen açıklanmasının peşinden telefonla ilgili teaser’lar da birbiri ardı ardına gelmeye başladı. #PowerOf10 sloganıyla gösterilen afişlerle, ses deneyimi, kamera, zarif çerçevelerin arkasından bugün performansla ilgili olan bir poster eklendi.

Afişte gösterilen görsel, HTC 10’un (A9 benzeri) yeni ana ekran ve kapasitif tuşlarını da onaylıyor.

HTC’nin fotoğrafa yorumu ise şöyleki oldu: “Tüm telefonlar denk tasarlanmamıştır. En süratli ve akıcı Android’i sonuna kadar hissedeceksiniz.” HTC’nin en üst düzey aleti, getireceği yeniliklerle bunu meydana getirecek kabiliyete haiz olabilir. Sense 7’nin en akıcı Android arayüzlerinden birisi olması, HTC’nin bu konudaki başarısını aslına bakarsan gözler önüne seriyor. Sense 8 için de bunların geçerli olması olası.

En güncel bilgilere gore; 5.1 inç Quad HD ekran, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama, 12 MP Ultrapixel arka kamera ve 5 MP ön kamera telefona eşlik edecek. 740 euro’ya yakın bir ön sipariş fiyatına haiz olması beklenen tepe modelin, iddialara bakılırsa bir de Snapdragon 652’li daha ucuz bir versiyonu olacak.

Bir önceki yazımız'da HTC 10 Hoparlörleriyle de İddialı Olacak başlıklı makale amiral gemisi, boom sound ve Hoparlör hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.