Güncel Teknoloji Haberleri

HTC 10 Hoparlörleriyle de İddialı Olacak

Tayvanlı üreticinin 12 nisanda tanıtacağı amiral gemisi HTC 10, kamera mevzusunda olduğu şeklinde ses kalitesi ve hoparlörleriyle de iddialı olacak.

HTC dün itibariyle nihayet tepe modeli HTC 10’un tanıtım tarihini Twitter’dan resmileştirmişti. Günbegün yeni haberlerini aldığımız amiral gemisinin bugün de ses kalitesiyle ilgili iddialı posteri basına dağıtıldı. Aslına bakarsak HTC, akıllı telefonlarda ses performansına en fazlaca ehemmiyet veren şirketlerden birisi. Daha eski modellerde kutudan çıkan Beats Audio kulaklıklar, Boom Sound hoparlörler bunun en büyük kanıtı. Sadece şirket bu yıl gittiği köktencilik değişimlerle Boom Sound hoparlörlerden arınmış bir görüntü sergiledi. Gene de HTC’nin 10’da standart ses kalitesine ve gücüne haiz hoparlörler kullanmayacağı azca oldukça tahmin ediliyordu. Son poster telefonun iddiasını kanıtlıyor.

Anlaşılan Boom Sound hoparlörler görünümde kaybolmuş olsa da hala işlevini koruyor. Posterdeki hoparlör ızgaralarının yeri tam bilinmese de, pek oldukca teknoloji sever iyi bir hoparlörün konumlanacağına inanıyor.

Telefonla ilgili beklentiler ise oldukça yüksek. Toparlanan son bilgilerle telefonun 5.1 inç Quad HD Super LCD 5 ekran (Super AMOLED kullanılacağı güvenilir kaynaklar tarafınca yalanlanmıştı), Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB depolama, oldukça iddialı 12 MP kamera, ana ekran tuşunda parmak izi okuyucu, 3000 mAh pil ve Android 6.0.1 Marshmallow telefona eşlik edecek.

12 nisanda tanıtılacak olan HTC 10 oldukça fazla ses getirecek ve son dönemde mali açıdan zor bir döneme giren şirket için tepe model yeni bir ümit deposu olabilir.

Bir önceki yazımız'da iPhone SE Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı başlıklı makale akıllı telefon, iPhone 5S ve iphone se hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.