Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone SE’nin Detayları Kesinleşiyor

Birkaç gün sonrasında Apple tarafınca resmen lanse edilecek olan iPhone SE’nin bilgileri netlik kazanıyor. Telefonun adı sonunda kesinleşiyor.

Apple, 4 inçlik iPhone’ununu piyasaya sürmek için son hazırlıklarını yapıyor. 21 martta yapılacak lansmanda Apple Watch 2, yeni iPad Air ve iPhone SE beraber tanıtılacak. Ufak ve ucuz iPhone isteyenlerin beklentilerine yönelik hazırlanan 4 inçlik model, iPhone 5S’in güncellenmiş versiyonu olarak görülüyor.

Bir süredir telefonun adı mevzusunda bir karmaşa vardı. Geçtiğimiz aylarda telefonun adınının iPhone 5se olacağı söylense de, son haftalarda ismin iPhone SE, doğrusu iPhone Special Edition olacağı düşünülmeye başlandı. Anlaşılan o ki Apple, SE isminde karar kılmış.

Telefonla ilgili ortaya çıkan son bilgiler, en alt sürümün 16 GB olacağını söylüyor. Bu, en azından 8 GB’lık iPhone 5C’den daha iyi. Ek olarak iddialara gore cihazın bir de 64 GB versiyonu bulunacak. RAM miktarı 1 GB, sadece işlemci Apple A9. Dolayısı ile performans tarafının oldukça kuvvetli olacağını söyleyebiliriz. Ufak iPhone, 21 martta kati olarak geliyor. Heyecanla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız'da iPhone 7’nin Fotoğrafı Sızdırıldı başlıklı makale 3.5 mm, anten çizgileri ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.