Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 7’nin Fotoğrafı Sızdırıldı

Apple’ın sonbaharda tanıtacağı 7 numaralı iPhone’un yeni fotoğrafı sızdırıldı. Çift kamera ve yeri değişen anten çizgileri dikkat çekiyor.

Çıkışına daha oldukca var sadece gene de şimdiden konuşulmaya başladı: iPhone 7. Aslına bakarsak Apple’ın yapacağı değişimleri kestirmek oldukça güç değil. Yeni nesil A serisi bir işlemci, daha iyi kamera, daha yenilikçi özellikler, yeni bir iOS işletim sistemi… Aslen bu değişimler her telefonun yeni neslinde eğer olmazsa olmazlardan. Şu demek oluyor ki her şirket illa ki donanımı ve yazılımı her seferinde daha da güçlendiriyor. Fakat kullananların seveceği ek özellikler eklemek telefonu ön plana çıkartıyor.

iPhone 7 ‘de bir süredir çift kamera yer alacağı söyleniyordu. Ara sıra bu fotoğraflarla da onaylandı. Bunun yanında telefonun arkasında yer edinen anten çizgilerinin de yer değiştirdiği dün fotoğraflanmıştı. Bugün tüm yeniliklerle beraber telefonun fotoğrafları görüldü.

Fotoğraflarda telefonun kamerasının konumunun değişmediği görülüyor. Sadece kameranın kapladığı alan artmış ve çift sensörün yerleştiği belli oluyor. Anten çizgileri de birazcık daha kenarlara doğru çekilmiş. Arka taraftaki öteki bir yenilikse smart connector bağlantısı olacak. Telefonun altında 3 tane pin olduğu gözlerden kaçmıyor. Apple, iPad Pro’da aksesuarlarını bununla bağlatmıştı. iPhone 7’de bu bağlantı noktalarıyla neler bağlanır kim bilir.

Son olarak telefonda yerini kaybeden 3.5 mm kulaklık girişi, yerini ligthning kablosuna bırakacak. Doğrusu jak girişi yerini Apple’ın standart girişine bırakacak. Bu yüzden iPhone 7’ye istediğimiz her kulaklığı da bağlayamayacağız.

Bir önceki yazımız'da Samsung Galaxy S7’nin Satış Rakamları Şaşırttı! başlıklı makale akıllı telefon, galaxy s7 ve galaxy s7 edge hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.