Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S7’nin Satış Rakamları Şaşırttı!

Samsung’un MWC 2016’da tanıttığı ve devletimizde de gelecek günlerde satışa sunulacak olan Samsung Galaxy S7 ailesinin ilk satış sayıları yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Koreli markanın yeni amiral gemisinin ilk 2 günlük satış sayıları pek oldukça analisti şaşırttı.

Cenup Koreli haber sitesi Yonhap News’in yayınladığı bir habere gore yeni Galaxy S7 ve S7 Edge’in satış sayıları Kore’de satışa çıkmış olduğu ilk 2 günde 100.000 adedi geçti. Yalnız Cenup Kore’de satışa çıkmış olduğu ilk gün 60.000, ikinci gün ise 40.000 satış adetine ulaşan Samsung Galaxy S7 ailesi, selefi S6 ve S6 Edge’in ilk 10 gününde ulaşmış olduğu 200.000 adetlik satış adetini yarılamayı başardı. Bu başarının bilhassa geçtiğimiz yıl kullanıcılar tarafınca büyük tepki çeken microSD kart desteğinin geri getirilmesi, ISOCELL kamera, su ve toza karşı dayanıklılık benzer biçimde özelliklerin kazandırılmasından dolayı yaşandığı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy S7 ailesi için belirlenen ilk 3 aylık toplam satış hedefi ise 17 milyon tane. Bir tek Cenup Kore’de satışa çıkmış olduğu ilk iki gününde 100 bin tane satan Galaxy S7 ailesinin bu hedefi fazlaca kolay bir halde geçebileceği düşünülüyor.

Bir önceki yazımız'da iPhone 7 Plus’ta Çift Ana Kamera Mı Olacak? başlıklı makale akıllı telefon, apple ve çift kamera hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.