Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 7 Plus’ta Çift Ana Kamera Mı Olacak?

Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 hakkında şu sıralar pek oldukça iddia ortaya atılıyor. Daha ilkin verdiği doğru bilgilerle malum Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun son paylaşmış olduğu bilgilere bakılırsa iPhone 7 Plus modelinde tıpkı LG G5’te olduğu benzer biçimde çift ana kamera modülü bulunacak.

Bu zamana kadar Apple ile ilgili yapmış olduğu analizleri çoğu zaman doğru çıkan Kuo’nun son analizine nazaran yeni iPhone 7 Plus’ta 12 megapiksel çözünürlüğe haiz, biri geniş açı görüntü yakalamaya yarayan iki ana kamera bulunacak. Bu kamera modüllerinin görüntüsünü paylaşan Kuo, ek olarak yeni iPhone’ların kameralarının Sony tarafınca üretileceğini ifade ediyor. Verilen bilgilere bakılırsa yeni iPhone’ların kamerası OIS optik stabilizasyon teknolojisine ve 2-3x optik zoom yapma kabiliyetine haiz olacak.

Ming-Chi Kuo’nun paylaşmış olduğu görsellerin doğruluğu mevzusunda kati bir informasyon bulunmamakta. Fakat geçtiğimiz aylarda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta çift ana kamera bulunacağı söylentilerinin yayılması ve iPhone 6 Plus’ın kamerasında bulunan 821MK kodunun bu kamera modülünde de bulunması bu tezi kısmen de olsa destek sunar özellikte. Eylül ayında tanıtılması beklenen cihazlarda hakikaten çift arka kameranın bulunup bulunmayacağını ise süre gösterecek.

Bir önceki yazımız'da iPhone SE’nin Olduğu İddia Edilen Video Yayınlandı başlıklı makale 4 inç, apple ve canlı görüntü hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.