Güncel Teknoloji Haberleri

iOS’taki Küçük Bir Hata Mobil İşletim Sistemini Hızlandırıyor!

iOS’taki minik bir hata, mobil işletim sistemini mühim bir oranda hızlandırıyor. iOS’larda yapılacak birkaç işlemle bu ufak hatayı yakalayabilir; animasyonları dönem dışı bırakıp mobil işletim sistemini hızlandırabilirsiniz.

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS; iPhone, iPad ve iPod touch şeklinde ürünlerle beraber geliyor. Mobil işletim sistemi, her yeni sürümünde daha kesin ve sıhhatli bir hale geliyor. Kısaca meydana gelen her optimizasyon işletim sistemini oldukça daha sıhhatli bir yapıya kavuşturuyor diyebiliriz. Buna ek olarak elbet mobil işletim sisteminde çeşitli problemler ve açıklar da ortaya çıkabiliyor. Son olarak iOS’ta yer edinen bir hata, mobil işletim sisteminin hızlanmasını sağlıyor.

Bildiğiniz şeklinde iOS’larda ‘Erişilebilirlik’ menüsü altında ‘Hareketleri Azalt’ seçeneği yer ediniyor ve bu özellik kullanılarak menüler arasındaki geçiş animasyonları en aza indirgenebiliyor. Sadece, ne yazık ki iOS’un en güncel sürümünde bile bu özellik tamamen kapatılamıyor. Yeni iOS açığı, bu animasyonları tamamen devreden çıkarmayı sağlıyor. Bu sayede işletim sisteminde genel olarak hızlanma yaşanıyor.

Bu hatadan yararlanarak iOS’u olabildiğince süratli hale getirmek için aşağıdaki adımları seyredebilirsiniz.

– Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch seçeneğine gelin ve etken olarak işaretleyin,

– Ekrandaki Assistive Touch düğmesini sol alt ya da sağ alt kısma taşıyın.

– Arkasından Spotlight’ı açarak, Assistive Touch düğmesini klavyenin tam üzerine getirmeye çalışın.

Bu işlemler gerçekleştirildiğinde iOS’taki animasyonlar tamamen dönem dışı kalmış oluyor ve menü geçişleri, uygulama açılma ve kapanma süreleri mühim bir oranda azalıyor.

Bir önceki yazımız'da LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı başlıklı makale akıllı telefon, Android ve android 6 marshmallow hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.