Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 5SE ve SE’nin Geleceği Kesinleşti

Apple’ın iPhone 5C ile başladığı “daha ucuz iPhone” planının devam edip etmeyeceği ile ilgili pek oldukça iddia ortaya atılmıştı. Son sızıntılar iPhone SE olarak adlandırılan bir modelin geleceğine işaret etse de bu iddia bir türlü doğrulanamadı. Fakat bugün ortaya çıkan bir görsel ile birlikte Apple’ın bu seriyi sürdüreceği bir anlamda kesinlik kazanmış oldu.

Amazon.com’da dünyaca meşhur kılıf markası Spigen’in yayınladığı bir görsel adeta ortalığı karıştırdı. iPhone 5S için gösterilen ilanda “iPhone 5SE ve iPhone SE” cihazlarının adının geçmesiyle birlikte Apple’ın bir değil, iki tane uygun aleti tanıtabileceği söylentileri yayılmaya başladı. Spigen’in bu ilanda halen düzeltme yapmamış olması da iddiaların doğruluk ihitmalini arttırıyor.

Tasarımsal olarak iPhone 5S’in plastik kasalı bir türü olacağı nerede ise kesinleşen iPhone 5SE/SE’nin 4 inç HD ekran, Apple A9 işlemci, 1 GB RAM, 16 GB dahili bellek, 6S modelinde de bulunan 12 megapiksel çözünürlüğünde olan ana kamera şeklinde teknik özelliklerinin olması planlanıyor. Bilhassa orta segmenti yeğleyen kullanıcılar tarafınca yoğun eleştirilere maruz kalan Apple, bakalım bu hamlesiyle kullanıcıları kendisine çekebilecek mi?

Bir önceki yazımız'da LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı başlıklı makale akıllı telefon, Android ve android 6 marshmallow hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.