Güncel Teknoloji Haberleri

LG V10 İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı

Koreli teknoloji markası LG, geçtiğimiz haftalarda G4 ve G3 benzer biçimde amiral gemisi akıllı telefon modelleri için Android 6.0 Marshmallow sürüm güncellemesini yayınlamıştı. Markanın premium modeli LG V10 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi de bugün itibarıyla gösterildi.

MRA58K yapı numarası ve V20b yazılım versiyonuyla gösterilen güncellemenin boyutu ise ortalama olarak 800 MB. Türkiye’den dağıtımına başlamış olan güncelleme ile kullanıcı yorumlarına bakılırsa batarya tüketimine ciddi bir katkıda bulunan Doze (Derin uyku) modu, gelişmiş uygulama yöneticisi menüsü benzer biçimde Marshmallow’a özgü yeniliklerin yanı sıra V10’a hususi sessiz mod özelliği, QMemo+ adlı uygulama yerine Capture+ uygulamasının eklenmesi ve LG Bridge uygulamasının LG AirDrive’a dönüşmesi benzer biçimde rahat yenilikler de bulunuyor. Bunun haricinde ikinci ekranda da bazı uygulamaların kısayol olarak eklenememesi şeklinde minör problemler da çözümlenmiş.

Türkiye’de başlatılan güncelleme bir süre sonrasında dünya genelinde de kademeli olarak dağıtılmaya başlandı. OTA üstünden dağıtılan güncellemenin ulaşmadığı bazı paralel ithalat cihazlar için güncellemenin kısa bir süre sonrasında cihazlarına gelebileceğini de ek olarak belirtelim.

Bir önceki yazımız'da Samsung Cihazlara Marshmallow Güncellemesi Gecikebilir başlıklı makale 6.0, android 6.0 ve android m hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.