Güncel Teknoloji Haberleri

HTC One M10’un Kamera Detayları Ortaya Çıktı!

HTC One M10’un kamera bilgileri ortaya çıktı. Paylaşılan yeni bir görselle beraber HTC One M10’un kamera bilgileri belli oldu.

HTC, geçtiğimiz yıl amiral gemisi One A9 modelini duyurmuştu. Şirket, Android cephesindeki varlığını çoğaltmak için yeni modeller yapmaya devam ederken; MWC 2016 fuarı esnasında yeni bir amiral gemisi akıllı telefon tanıtmamış ve duyuruyu birkaç ay ileriye ertelemişti. Firmanın One M10 adını verdiği yeni üst düzey modeline ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Tayvanlı şirket, One M10 ile kamera performansını ön plana çıkarmak istiyor. Hatta geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkan haberler de bunu doğrular nitelikteydi. Sadece, son olarak HTC’deki mühim adların de One M10’un kamerasının “oldukca iyi” olacağını duyurmasıyla beraber, kamera tarafındaki beklentiler daha da artmış oldu.

Son olarak, HTC One M10’un yeni bazı kamera bilgileri ortaya çıktı. Hatta HTC One M10 ile çekilen bir fotoğraf paylaşılarak, EXIF detayları de açığa çıkartıldı. Yeni üst düzey akıllı telefonun arkasında 12 MP çözünürlük sunan Ultrapixel teknolojili bir kamera sensörü bulunacak. HTC’nin kendi geliştirdiği bu teknoloji, kamera performansı mevzusunda bilhassa düşük ışıkta kendini gösteriyor. EXIF bilgilerine bakıldığında One M10’un arka kamerasının f/1.9 diyafram açıklığı sunmuş olacağı da ortaya çıkıyor. 4:3 formatında çekilen fotoğraf 2250 x 4000 px ve bu da tam olarak 12 MP çözünürlüğe denk geliyor.

Bir önceki yazımız'da iPhone 5se’nin Kutu Açılımı Yapıldı başlıklı makale 22 mart, 4 inç ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.