Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 5se’nin Kutu Açılımı Yapıldı

Apple’ın uzunca bir zamandır gündemden düşmeyen 4 inçlik telefonu iPhone 5se’nin kutu açılımı yapılmış oldu. İşte telefona dair tüm detaylar.

Geldi geliyor derken Apple’ın 4 inçlik iPhone’unda nihayet son aşamaya gelindi. Uzun süredir beklenen minik ekranlı modelin isim karışıklığı da sonlanmış oluyor. Hakkında oldukça şey söylenen modelin adı iPhone 5se olacak, tanıtım zamanı ise 22 mart olarak belirlenmiş. Doğrusu birkaç hafta daha beklemek durumundayız.

iPhone 5S’in güncellenmiş versiyonuna benzeyecek olan 5se, Touch ID, yenilenmiş 8 MP arka kamera, Apple A9 işlemci, 4 inç ekran ve 1 GB RAM şeklinde dikkat çekici özelliklere haiz olacak. Ek olarak modelde 2.5D kavisli ekranın yer alacağı da soyleniyor. Bunların haricinde model yenilikçi NFC ve Apple Hisse özelliklerine de destek verecek.

SE isminin anlamını da merak ediyor olabilirsiniz. Bu, Special Edition anlamına geliyor, doğrusu hususi versiyon.

Apple’ın 22 martta düzenleyeceği lansmanda tek tanıtılacak ürün iPhone 5se değil. Şirket, Apple A9X’li üçüncü nesil iPad Air’i de o gün lanse edecek.

Bir önceki yazımız'da Huawei P9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı başlıklı makale akıllı telefon, çift arka kamera ve çıkış tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.