Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Yeni Güvenlik Güncelleştirmesi Yayınladı

Samsung, yeni güvenlik güncelleştirmesi yayınladı. Şirket, Şubat ayına hususi yeni güvenlik güncelleştirmesini indirmeye sundu.

Android cephesinde en fazlaca akıllı telefon satışı gerçekleştiren Samsung, güvenlik güncelleştirmeleri mevzusunda da yeni atılımlar yapıyor. Firmanın, bir süredir akıllı telefonları için güvenlik güncelleştirmesi yayınlanması umut ediliyor. Bu güvenlik güncelleştirmeleri bir süre ilkin başladı ve Şubat ayı için bir güncelleme daha yayınlanmış oldu. Tahmin edebileceğiniz suretiyle yeni güvenlik güncelleştirmesi ilk olarak üst düzey modellere geliyor.

Samsung, periyodik şekilde güvenlik güncelleştirmesi sunuyor ve bu yeni güncelleştirme de bunun bir parçası diyebiliriz. Bilhassa üst düzey modellerde güvenliği elden bırakmak istemeyen şirket, azca ilkin belirttiğimiz şeklinde ilk etapta bu modeller için güncelleştirmeleri sunuyor. Sadece gelecek günlerde elbet öteki alt düzey modeller de güncelleştirmeye doğal olarak olacak.

Güncelleştirme, Google ve Samsung’un esasında ortak emek harcaması sonucu ortaya çıkmış durumda. Toplamda 10 değişik açığın kapatılmış olduğu güncelleştirmeyi ilk olarak Galaxy S6 serisi, Galaxy S5, Galaxy Note 5 akıllı telefonlar alıyor. Normal olarak akıllı telefonlara ek olarak tablet tarafında da Galaxy Tab ve Galaxy Tab 2’ye bu yeni güvenlik güncelleştirmesi kurulabiliyor.

Bir önceki yazımız'da One M10 Yeni VR Gözlükle Beraber Geliyor başlıklı makale açıklama, CEO ve HTC hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.