Güncel Teknoloji Haberleri

4 inçlik iPhone SE’nin Paneli Sızdı

Apple’ın kılıktan kılığa giren 4 inçlik iPhone modeli (yeni adıyla) iPhone SE, bu kez paneli ile kanlı canlı objektiflere takıldı.

Apple’ın, son nesillerde büyük ekrana geçmesi ile senelerdir süregelen anane bozuldu. Bu yeniliği oldukca kesim beğense de, senelerdir ufak iPhone kullanmaya alışmış, kim bilir sırf kompakt yapısı için iPhone kullanan kesim artık bir tek iPhone’ları alabilir hale geldi. Hatta bununla ilgili bir istatistik paylaşılmıştı (buradan okuyabilirsiniz). İstatistiğe nazaran hala iPhone kullanıcılarının büyük bir kesimi minik ekran kullanıyor.

Apple’ın genel fikri, daima yalnız amiral gemisi tanıtmak ve orta seviyeye eski amiral gemisi telefonları yerleştirmek olduğundan seneler boyu ucuz yada ufak iPhone’a pek sıcak bakmadılar. iPhone 5C’nin başarısızlığı da buna tuz biber oldu. Sadece Apple bir talih daha veriyor. 4 inçlik iPhone SE yolda.

Telefonla ilgili yazılıp çizilen fazlaca fazla detay vardı. Fakat ilk kez telefonun canlı hali görülmüş oldu. Ortaya çıkan görselle 3D Touch hususi durumunun yer almayacağı da onaylanmış oldu. iPhone 5S’in güncellemiş versiyonu gözüyle bakılan iPhone SE, yenilikçi NFC ve Apple Hisse benzer biçimde özellikleri ile 22 martta tanıtılacak.

Bir önceki yazımız'da One M10 Yeni VR Gözlükle Beraber Geliyor başlıklı makale açıklama, CEO ve HTC hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.