Güncel Teknoloji Haberleri

One M10 Yeni VR Gözlükle Beraber Geliyor

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonunun yakında kullanıcılarla buluşacağı resmen açıklandı. Üstelik VR gözlük de yolda!

Tayvanlı şirket, amiral gemisi modelinde sona yaklaşıyor. Modelle ilgili resmi açıklamalar sürüyor. Yeni VR sektörü de firmanın gündeminde.

HTC’nin son amiral gemisi One M9, hem şirket için hem de HTC severler için hayal kırıklığı oldu. Şirket o günden beri orta düzey telefonlara ağırlık veriyor sadece One M10 ile beraber ciddi bir geri dönüş yapma ardında. Bu kez oldukça iddialı olan şirket, VR sektörüne de ağırlığını koyacak.

Firmanın yapmış olduğu son açıklamada şunları söylemiş oldu: “Biz premium ve orta seviyede telefonları kullananların fazlaca arzulayacağı modeller olarak çıkarmayı hedefliyoruz ve bu mevzuda kararlıyız. Orta düzey Desire ve üst düzey M serisi ile yolumuza devam edeceğiz.”

Tanıtımına oldukça azca bir süre kalan One M10 modelinin beklenen teknik özelliklerini anımsamak gerekirse; 5.2 inç 1440×2560 Quad HD ekran, 12 MP Ultrapixel kamera, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama, Snapdragon 820 işlemci (bir de Mediatek işlemcili versiyon olacağı söyleniyor, ne kadar doğru olduğu tartışılır). Öte taraftan yeni tepe model, One A9’dan da izler taşıyacak. Mesela öndeki BoomSound hoparlörler kaldırılacak, ön tarafa ise fizyolojik buton eklenecek.

Ara sıra şirketten telefonla ilgili açıklamalar geliyor. Firmanın paylaşmış olduğu bilgiler ve sızıntılar doğrultusunda One M10’un, HTC için yeni bir dönüm noktası olacağı söylememiz yanlış olmaz.

Bir önceki yazımız'da 4 inçlik iPhone Modelinin İsmi iPhone SE Olacak başlıklı makale 4 inç, 5s ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.