Güncel Teknoloji Haberleri

4 inçlik iPhone Modelinin İsmi iPhone SE Olacak

Tanıtımına günler kala uzun süredir beklenen 4 inçlik  iPhone’un adı bir kez daha değişti. Modelin adı 5se değil SE olacak.

Bildiğiniz suretiyle Apple’ın 4 inçlik iPhone’u uzun süreden beri umut ediliyor. Orta düzey özelliklerle donatılacak olan telefonla ilgili pek oldukça iddia ve sızıntı vardı. Bunların her birini sizlerle paylaştık. Bu meşhur ufak iPhone bugüne dek pek oldukça kez isim değiştirdi. Bundan önceki son adı ise iPhone 5se idi. Apple, adı kafa karıştırıcı bulduğundan bir kez daha değişiklikte bulunarak adı iPhone SE yapmış. Açılımı hususi versiyon olan SE adı hakikaten daha temiz ve mütevazı görünüyor.

Mart ayında birkaç başka Apple ürünüyle tanıtılması beklenen iPhone SE’nin özellikleri ise bir nevi güncellenmiş iPhone 5S olacak. Apple A8 çipseti ve 1 GB RAM benzer biçimde performans unsurlarına haiz olması beklenen telefonda NFC ile Apple Hisse şeklinde yenilikçi özelliklere de yer verilecek. Ek olarak modelin yeni roze altın renk seçeneğine haiz olması planlanıyor. Siz de telefonu merakla bekleyenlerdenseniz endişelenmenize gerek yok, lansman gelecek ay içinde yapılacak.

Bir önceki yazımız'da iPhone Kilidi Açığı için Apple’a Dayatma başlıklı makale ABD Apple'a dava açtı, Adalet Bakanlığı ve amerika hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.