Güncel Teknoloji Haberleri

Battlefield 5, 1. Dünya Savaşında Geçecek

Serinin her oyunda fazlasıyla ilgi toplayan, EA Games’in meşhur FPS oyunu Battlefield 5. serisinde 1. Dünya Savaşı’nda geçecek.

EA Games’in Battlefield 5 üstünde çalıştığını artık hepimiz biliyor. Dünyanın en büyük oyun yapım şirketlerinden olan EA, mevzuyla ilgili açıklamada bulunmazken, mevzuyla ilgili data, büyük bir oyun satış firmasından geldi. Şirket hem oyunun senaryosuyla ilgili bilgiler paylaştı, hem de çıkışıyla ilgili bazı detaylara netlik kazandırdı.

World of Games isminde sitenin Battlefield 5 için oluşturduğu sayfaya gore, oyun, 26 Ekim 2016’da çıkış meydana getirecek. Çıkış platformları ise PC, PS4 ve Xbox One olarak geçiyor. Ek olarak oyunun 1. Dünya Savaşı’nı anlatacağı söylenmiş. EA’den gelen son açıklamalara nazaran bunun olması ihtimaller içinde. Oyunun fiyatının ise PC için 75 İsviçre Frangı, PS4 ve Xbox One için 79 İsviçre Frangı olduğu yazılmış. Bu tarz şeyleri rahat şekilde güncel döviz kuruna nazaran TL bazına çevirdiğimizde 225 tl ve 240 tl şeklinde rakamlar ortaya çıkıyor. Sadece oyun fiyat politikaları ve vergilendirme göz önüne alındığında bu fiyatlandırmadan oldukca değişik rakamların ortaya çıkacağını net bir halde söylemiş olalım.

Oyunun senaristliği ile ilgili başka bir informasyon ise bulunmuyor. Nerelerde geçeceği, karakterlerin kimler olacağı, Osmanlı’nın olup olmayacağı şimdilik kafalarda sual işareti olarak duruyor.

Bir önceki yazımız'da Far Cry Primal Yeni Videosuyla Karakterleri Tanıttı başlıklı makale Far Cry, PC ve ps4 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.