Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S7’nin İçi Açıldı

İlk kez dün kullanıcılarla buluşan amiral gemisi Galaxy S7’ye eziyetler sürüyor. Son olarak Galaxy S7’nin içi telefon parçalanarak açıldı.

Mobil Dünya Kongresi başladı ve firmalar arası rekabet en yüksek düzeye çıktı. Pek fazlaca marka oldukca çeşitli alanda ürünlerini bu fuarda piyasaya sürdü. Dün itibariyle uzun süredir beklenen Galaxy S7 modeli de resmiyete kavuştu. LG G5 ile aynı gün tanıtılan telefonlar ilk günden oldukca fazla ilgi görmüş oldu ve deneyen teknoloji basını mensupları tarafınca pek fazlaca incelemeye doğal tutuldu. Ikimiz de MWC fuarından sizlerle elimizden geldiğince içerik paylaşmaya çalışıyoruz. Buradaki Youtube kanalı linkinden S7 ve G5 dahil pek oldukca yeni modelin ön incelemesini bulabilirsiniz.

Mevzumuza dönecek olursak, amiral gemisi telefon daha ilk günden açıldı. İçi oluşturulan modelin hem IP68 sertifikası dahilinde almış olduğu su geçirmezlik sertifikasına daha yakından bakmış oluyoruz, hem de modelin sıvı soğutmasını da ilk kez görmüş oluyoruz. Evet, içi oluşturulan Galaxy S7’nin muhteviyatında pek oldukça garip şey var. Sadece en önemlisi sıvı soğutma.

Mobil işlemcilerin soğutma kullanmaması bildiğiniz suretiyle onlara büyük problemler yaratıyor. Tasarımsal faaliyetlerle firmalar bunu engellemeye çalışsalar da artan performans yüzünden bunu başarmak fazlaca zor hale geldi. Bu yüzden telefonların oyun benzer biçimde işlemciyi bolca kullandıkları alanda stresini azaltmak için sıvı soğutma şekilleri kullanılır hale geldi. S7’de de buna yer verilmiş. Aşağıdan görselleri incelemeye devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız'da Sony Xperia X Serisinin Tanıtımını Gerçekleştirdi başlıklı makale akıllı telefon, Android ve MWC hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.