Güncel Teknoloji Haberleri

Sony Xperia X Serisinin Tanıtımını Gerçekleştirdi

Sony Xperia X serisinin tanıtımını gerçekleştirmiş oldu. Şirket, MWC 2016 esnasında Xperia X adını verdiği seriyi tanıttı.

Sony, ziyaretçilere bugün kapılarını aralayan Mobile World Congress kapsamında yeni ürünlerinin tanıtımlarını gerçekleştirmiş oldu. Japon kökenli şirket, Xperia ailesine üç yeni modeli dahil etti. Yeni tanıtılan ürünler Xperia X, Xperia XA ve Xperia X Performance şeklinde adlandırılan. Bu yeni akıllı telefonlar arasındaki amiral gemisi modeli ise Performance takılı olan Sony Xperia X Performance.

Xperia Z6 serisinin tanıtılması beklenirken, Sony, Xperia X serisini sahneye çıkardı. Azca ilkin de belirttiğimiz şeklinde bu ailenin en yüksek performanslı modeli Xperia X Performance. 5 inç’lik Full HD (1920 x 1080 px) çözünürlük destekleyen IPS LCD ekranın sunulmuş olduğu akıllı telefonda Snapdragon 820 yonga seti ve 3 GB RAM bulunuyor. Dahili depolama tarafında ise 32 GB alana yer veriliyor. Fakat, microSD kart yuvasıyla beraber bu kapasiteyi mühim bir oranda çoğaltmak mümkün oluyor. Telefonun en mühim ayrıntılarından birisi de kamerası. Sony Xperia X Performance’da 23 MP’lik arka kameraya yer veriliyor. Ek olarak kamerada yer verilen spontaneous capture özelliğiyle, odaklanma oldukca daha süratli şekilde gerçekleştirilebiliyor ve hareket halindeki bir nesneye de odaklanılabiliyor.

Öte taraftan, Sony bu aileyi modeli geliştirirken kamera performansına, cihazın tasarım özelliğine ve batarya ayrıntılarına yöneldiğini bildiriyor. Şirket, tanıtım esnasında tam dolu şarjla Xperia X Performance’ın iki gün uzunlukta kullanılabildiğini belirtti. Ailede yer edinen öteki ürünlerin teknik bilgileri ise şimdilik net değil.

 

Bir önceki yazımız'da HTC’nin Yeni Akıllı Telefonu A16 Görüntülendi başlıklı makale akıllı telefon, HTC ve HTC A16 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.