Güncel Teknoloji Haberleri

HTC’nin Yeni Akıllı Telefonu A16 Görüntülendi

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, Barselona’da düzenlenecek fuarda amiral gemisi statüsünde yeni bir akıllı telefon tanıtmayacak. Değişik bir telefon tanıtıp tanıtmayacağı belirsiz olan markanın orta sınıfta yer alması beklenen aleti HTC A16, meşhur mobil aygıt casusu Evan Blass tarafınca sızdırıldı.

Blass’in yarın tanıtılacağını belirttiği HTC A16 ile birlikte markanın orta derslik cihazlarında kullandığı Desire ön adına son verdiği tahmin ediliyor. Tasarımsal olarak Desire serisi cihazlara oldukça benzeyen aygıt plastik kasa, tırtıklı güç butonu, geniş bir ana kamera ve daraltılmış BoomSound hoparlörlere haiz. Renkli tasarımıyla dikkat çeken akıllı telefon siyah, beyaz, simli siyah, simli beyaz, simli kırmızı ve simli mavi renk alternatifleriyle oldukça değişik ve şık görünüyor.

Teknik bilgileri hakkında informasyon verilmemiş HTC A16’nın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine haiz orta derslik bir Android aleti olacağı tahmin ediliyor. MWC 2016 fuarında Japon elektronik devi Sony ile birlikte amiral gemisi sınıfında aygıt tanıtmayacak iki markadan birisi olan HTC bakalım karşımıza ne benzer biçimde yeni cihazlar sunacak?

Bir önceki yazımız'da Galaxy S7 Edge’in Resmi Reklam Filmi Yayınlandı başlıklı makale Düşük ışık, galaxy s7 ve kamera hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.