Güncel Teknoloji Haberleri

HP’den Windows 10’lu Elite X3 Geliyor

HP’nin Windows 10 Mobile tabanlı çalışan yeni akıllı telefonu ortaya çıktı. Elite X3 isminde modelin özellikleri de açığa çıktı.

HP’nin mobil pazardaki iddia çabası devam ediyor. Şimdi de şirket, Windows Mobile ile yine sahne almaya hazırlanıyor. Geçen yıldan beri çıkan Windows telefon söylentileri, 2016 yılı ile beraber bir geri dönüş sinyali olabilir.

Ortaya çıkan yeni telefon başlangıçta Falcon olarak anılmıştı sadece modelin adı Elite X3 olarak güncellendi. Aslına bakarsak bu isim birazcık kafa karıştırıcı. Elite X2 adını 2012 senesinde çıkan 2’si 1 melez bir aygıt kullanmıştı. Şimdi bunun Windows 10 Mobile’lı bir aygıt için kullanılması oldukça şaşırttı. Telefonun özellikleri ise fazlaca ilgi çekici. Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 5.8 inç Quad HD ekran, 64 GB dahili depolama, 20 MP arka kamera ve 12 MP ön kamera bu özelliklerden bazıları. GFXBench’te geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bu özelliklerde dikkat çeken detay ise 1 GB RAM oluyor. Özelliklerin geri kalanına nazaran bunun oldukça düşük olduğu göz önüne alındığında bunun bir hata bulunduğunu düşünmek kaçınılmaz.

Elite X3’ün gelecek haftalarda Mobil Dünya Kongresinde tanıtılacağı düşünülüyor.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.