Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Note 6’nın Özellikleri

Samsung Galaxy S7, 21 Mart’ta düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak. Koreli markanın bu senenin ikinci yarısında düzenleyeceği etkinlikle birlikte Galaxy Note 6 ve S7 Edge Plus’ı tanıtması planlanıyor. Hemen hemen Note 5 eskimeden Note 6’nın teknik özellikleri ilk kez listelendi.

Daha ilkin de pek oldukça sızıntı gösterilen Weibo sitesinde gösterilen bilgilere gore Samsung Galaxy Note 6, 5.8 inçlik 1440×2560 çözünürlüğünde olan SlimRGB AMOLED ekrana haiz olacak. Note 5’te kullanılan 5.7 inçlik paneli rafa kaldıran Samsung, bu şekilde daha yüksek ekran/açık oturum oranı yakalamaya çalışıyor olabilir.

Galaxy Note 5’te bulunan 4 GB RAM kullanıcılar tarafınca kafi görülmüştü. Gösterilen teknik verilere gore Samsung Galaxy Note 6’da çift kanallı 6 GB LPDDR4 RAM kullanılacak. Samsung’un geçtiğimiz günlerde 20 Nm işlem teknolojisi kullanılarak 12 GB LPDDR4 RAM ürettiğini açıklaması sanal hafıza hafızası mevzusunda bir emek harcama yaptığına işaret olabilir.

Yonga setleri mevzusunda ise Koreli markanın Galaxy S7’deki benzer biçimde Snapdragon ve Exynos’tan oluşan iki işlemci mimarisi çözümüyle kullananların karşısına çıkması umut ediliyor. Gene Galaxy S7’deki 12 megapiksel çözünürlüğünde olan OIS-Plus kameranın kullanılması beklendiği aygıt genişletilemeyen 64 ve 128 GB depolama çözümleriyle gelecek. Tasarımsal olarak malum tek meta cihaza Note özelliği kazandıran S-Pen kalemine haiz olacağı. Bakalım Samsung Galaxy Note 6 kullanıcılara ne benzer biçimde yenilikler getirecek?

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.