Güncel Teknoloji Haberleri

Galaxy S7 ve S7 Edge’in Fiyatları Açığa Çıktı

Samsung’un 21 şubatta tanıtılacak olan amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve S7 Edge’in tutarları belli oldu. Tepe model cep yakacak.

Samsung, 21 şubata ve Mobil Dünya Kongresine odaklanmış durumda. Her yıl yapmış olduğu şeklinde #TheNextGalaxy sloganı ile 21 şubat zamanı gösteren Cenup Koreli şirket, bir nevi cihazlarının o tarihte tanıtılacağı resmen duyurmuş oldu. Bugüne dek iki amiral gemisi telefonun pek oldukça özelliği ve fotoğrafı sızdırıldı, basınla paylaşıldı. Bu kez de iki modelin fiyat bilgisi gün yüzüne çıktı.

Yeni ortaya çıkan iddialara gore Galaxy S7’nin fiyatı 700 euro, Galaxy S7 Edge’in fiyatı ise 800 euro olacak. Ülkemiz fiyatı ne olur söylemek mümkün değil sadece uygun bir fiyat etiketine haiz olmayacağı bu bilgilerle kati. Bunun yanında bölgelere bakılırsa belli bir fiyat farkı olabilir. Zira bildiğiniz suretiyle Samsung, S7’de Exynos 8890 ve Snapdragon 820’yi kullanacak. Şu demek oluyor ki değişik bölgelere değişik çipset sunacak. Tepe modelin beklenen teknik özelliklerini anımsamak gerekirse; 5.1 inç Quad HD ekran, 4 GB RAM, 32 GB depolama, microSD kart girişi (geri dönüyor), 12 MP arka ve 5 MP ön kamera. S7 Edge ise neredeyse aynı özelliklerle gelecek. Değişik olarak model  5.5 inç ekrana haiz olacak ve devasa bir pille gelecek.

Telefonun lansman zamanı kati olarak 21 şubat, sadece ön sipariş zamanı de ortaya çıktı; o da Avrupa ve ABD pazarı için 11 mart olarak belirlenmiş durumda.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.