Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone’unuzu Sakın Bu Tarihe Ayarlamayın!

iOS’ta büyük açık! Mobil Apple cihazınızı bu tarihe ayarlamanız durumunda telefonunuz yada tabletiniz kullanılamaz hale geliyor.

iPhone, iPad ve iPod cihazlar mühim bir açıkla karşı karşıya. ABD’da keşfedilen yeni bir açık, aletinin tarihini 1 Ocak 1970’e getirmeniz durumunda iOS cihazlarında yer edinen bug yüzünden telefonunuzu tekrar açılmamak suretiyle kapatıyor. iPhone 5S, iPad Air 1 yada iPad Mini 3’ten ondan sonra çıkmış güncel cihazınız var ise bu tehlikeyle karşı karşıyasınız. Sadece daha eski bir cihazınız var ise bu problem sizi etkilemiyor.

Bir kullanıcı da bu probleminin videosunu çekmiş. Tarih 1 Ocak 1970’e ayarlandığı vakit telefon tekrardan başlıyor ve açılış ekranındaki Apple logosunda takılı kalıyor. Bu problemin çözümü ise şimdilik yok. Belirtilen kullanıcı probleminin çözümü ise teknik servise başvurduğunda ise servis, çözüm için negatif yanıt vermiş ve telefonu yenisi ile değiştirmiş.

Probleminin deposu bilinmiyor sadece ciddi bir açık olduğu gerçek. Cihazınızı çöpe çeviren bu bug’ın ilerleyen günlerde güncelleme ile kapatılması umut ediliyor. Apple tarafınca ise hemen hemen bir izahat gelmiş değil.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.