Güncel Teknoloji Haberleri

PES Ligi Türkiye Finalleri Başladı

Aral ve Teknosa işbirliğinde meydana gelen PES Ligi‘nin Türkiye finalleri bu hafta İstanbul’da başladı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen PES Türkiye Ligi, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gaming İstanbul fuarında finalistlerini aradı.

Gaming İstanbul fuarında meydana getirilen İstanbul elemelerinin finalistleri Onur Cabaroğlu, Erman Gökdemir, Ertuğrul Samet Çiçekmekik ve Emre Budak Türkiye’yi temsil etmek için ilk elemeyi kazandılar. İstanbul’dan 4, Ankara’dan 3, İzmir’den ise 2 Türkiye finalisti 7 online ay birincisiyle Türkiye finallerinde başa baş bir mücadelenin içinde olacak. Türkiye finallerini kazanan oyuncu, 30 değişik ülkeden oyuncuların bir arada olacağı Dünya PES Ligi finallerinde karşılaşacak. PES Ligi Dünya finali, 28 Mayıs’ta Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün Milano’da düzenlenecek.

İstanbul finalleri tamamlanan organizasyonun Ankara ve İzmir finalleri ise Mart ve Nisan aylarında gerçekleşecek. Bölge finallerinde birinci gelen oyuncu 1500, ikinci 1000, üçüncü 500 TL tutarındaki Teknosa armağan çeki, dördüncü oyuncu ise Hometech marka tablet bilgisayar kazanacak. Nisan sonunda yapılacak Türkiye büyük finalinin finalistleri ek olarak sürpriz hediyeler kazanacak ve Türkiye PES Ligi şampiyonu ülkemizi Milano’da temsil edecek.

Bir önceki yazımız'da Far Cry Primal Yeni Videosuyla Karakterleri Tanıttı başlıklı makale Far Cry, PC ve ps4 hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.