Güncel Teknoloji Haberleri

HTC One M10’un Tanıtım Tarihi Netleşti

Değişen teknolojinin gündemi firmaların amiral gemisi akıllı telefon modelleri ile fazlaca meşgul. Bir süredir beklenen One M10’un tanıtım zamanı ortaya çıktı.

Mobil Dünya Kongresi 2016’nın başlangıcı ile bombalar ardı ardına patlayacak. Aylardır beklenen Galaxy S7 ve LG G5 fuar öncesi 21 Şubatta lanse edilecek ve Xiaomi’nin amiral gemisi telefonu Xiaomi Mi 5 de bu fuarda boy gösterecek. HTC’nin bu seneki kozu One M10’un ise bir süredir mart-nisan döneminde tanıtılacağı biliniyordu. Şimdi beklenen bu tarih daha da netleşti. Sızıntının kaynağına bakılırsa telefon, 11 Nisan’da beden gösterisi meydana getirecek. HTC’nin rakiplerinden bu kadar geç tanıtım yapması ise firmanın bu seneki en büyük kozunu tek başına duyurup daha çok yankı uyandırmak istemesi. Kısaca HTC telefonunun MWC gündemi içinde kaybolup gitmesini istemiyor.

Gelecek olan telefon ise selef modellere gore oldukça değişik olacak ve köktencilik değişikliklere imza atılacak. Tayvanlı firmanın One A9 benzer biçimde bir ara modeli piyasaya sürmesi şimdi daha net ortaya çıkıyor. Bu telefon, One M serisinden oldukça farklıydı ve esasında şirket bir piyasaya denemesinde bulunmuş oldu. One A9’da yer edinen kullananların beğenmiş olduğu özellikleri alıp One M serisine yeni bir rota çizecek olan şirket, M ailesindeki beğenilen özellikleri de saklayarak kullananların ilgisini cekmeyi planlıyor. Son olarak yeri gelmişken modelin ihtimaller içinde özelliklerinden de bahsedelim. 5.2 inç Quad HD ekran, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 32 GB depolama, Android 6 Marshmallow işletim sistemi.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.