Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 7’nin Render Görselleri Yayınlandı

iPhone 7’ye dair yeni bir konsept gösterildi. Gösterilen görsellerde seramik kapak, su geçirmez kasa ve Super AMOLED ekran dikkat çekiyor.

Apple’ın sonraki nesil akıllı telefonu iPhone 7’nin sesleri küçük küçük yankı bulmaya başladı. Bilgileri yavaş yavaş netleşmeye başlamış olan telefonun gerçeğe yakın bir konsepti paylaşıldı. Tasarımsal hatları ile selefini oldukça aratmayacak olan iPhone 7’de yer alması beklenen yenilikler konsept görselinde şu şekilde paylaşılmış; Super AMOLED açık oturum, yeni metal çerçeve, kaldırılan 3.5 mm kulaklık girişi, seramik beden, Apple A10 işlemci ve su geçirmez kasa. Bu yeniliklerden bazıları nerdeyse tamamen doğru. Mesela 3.5 mm jak girişinin kaldırılacağı neredeyse kesinleşti. Sadece Apple’ın kullanmayı düşündüğü Super Amoled panellerin ilk kez bu model ile karşımıza çıkması hakikaten sürpriz olur. Apple’ın Amoled panele en erken 2018 senesinde geçiş yapacağı düşünülüyor. Sebebi ise Apple’ın panellerini, Super Amoled’in en mühim temsilcisi ve en büyük rakiplerinden olan Samsung’dan alacak olması ve Cenup Koreli firmanın hemen hemen buna hazır olmaması olarak gösteriliyor. Şu demek oluyor ki Samsung, Apple’ın Amoled açık oturum ihtiyacını karşılayabilmek için yatırım meydana getirecek ve fabrikalarını güçlendirecek.

Öteki bir değişiklikse seramik beden. Bununla arka tarafta yer edinen ve Apple severlerin yakınma etmiş olduğu anten çizgileri kalkabilir. Ek olarak telefonun 12 MP’lik bir arka kamerayla geleceği de beklenen özellikler içinde.

Konseptin gösterdiği tüm özelliklerin yer almasını beklemek hata olur. Sadece genel olarak gerçeğe yakın ilk iPhone 7 konseptlerinden biri olmuş. Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.