Güncel Teknoloji Haberleri

HTC One M10’un Tasarımından İlk Sızıntı Geldi

HTC son senelerden beri sürekli olarak zarar açıklıyor. Bilhassa amiral gemisi olan One M serisinden umduğunu bulamayan marka son zamanlarda One A9 ve One X9 ile yeni arayışlar içine girse de yüksek donanımlı aygıt üretmekten geri kalmıyor. Tekrardan kâra geçmek isteyen markanın bu hedef için muhtemelen son kozu olacak olan HTC One M10 ile ilgili ilk canlı görsel sızdırıldı.

htc-one-m10

Sızdırılan görsel HTC’nin yeni amiral gemisinin tasarımıyla ilgili büyük ipuçları veriyor. Tasarımında HTC One A9 modelinden esinlenildiği anlaşılan HTC’nin yeni amiral gemisi muhtemelen kullananların ısrarla kaldırılmasını istediği alt banta haiz olmayacak. Ön kısmında marka logosu bulunmayan cihazın alt kısmında parmak izi okuyucuya haiz bir home butonu bulunuyor. Böylece bir HTC geleneği olan sanal tuş kombinasyonu HTC One M10‘da yerini kapasitif tuşlara bırakabilir. BoomSound teknolojisinin yerini standart mono hoparlöre bıraktığı cihazın büyük ön kamera merceği de başarıya ulaşmış bir selfie kamerasıyla gelebileceğinin ipuçlarını veriyor.

Mart ayında tanıtılması beklenen HTC One M10‘un olası teknik özellikleri içinde 5.1 inç Quad HD çözünürlüğünde olan ekran, Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, 64 GB dahili bellek şeklinde detaylar içeriyor.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.