Güncel Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S2’ye Marshmallow Dopingi!

5 inç ekran ve çift çekirdekli işlemcilerin yüksek seviye sayıldığı dönemde Samsung Galaxy S2, bu özellikleri kullanıcılarla buluşturarak büyük bir sükse yapmıştı. Markanın ilk ciddi satış adetlerine ulaştığı emektar cihaz zamanla teknolojinin ilerlemesiyle beraber unutulmaya yüz tuttu. Cyanogen ekibi zamanının efsanesi sayılan telefon üzerinde çalışma yaptı ve Galaxy S2’yi Android 6.0 Marshmallow’a kavuşturdu.

5. doğum gününü kutlayan cihaz için özel olarak yayınlanan CyanogenMod 13 Nightly Mod, Samsung Galaxy S2 (i9100) modeli saf arayüzlü bir Android 6.0 Marshmallow deneyimine yükseltiyor. Cyanogen ekibi 1 GB RAM ve çift çekirdekli işlemci gibi günümüz şartlarında giriş sınıfı özelliklerin bulunduğu cihazda bu işletim sisteminin çok rahat bir şekilde çalışabildiğini ifade ediyorlar. Fakat yayınlanan mod henüz deneme sürümü olduğu için bazı hata ve tutarsızlıkların olabileceğinin de altı çiziliyor.

Ünlü mod geliştiricisi Cyanogen eski telefonlara sık sık bu tür destekler sunuyor. Android tabanlı olduğu için saf arayüze sahip olan CyanogenMod 13, kullanıcılarına Android 6.0 Marshmallow deneyimi sunuyor. CM13’ün en büyük özellikleri arasında boot görüntüsünü değiştirme, özelleştirilebilir kilit ekranı, tema desteği ve kişiselleştirme seçenekleri yer alıyor.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.