Güncel Teknoloji Haberleri

LG G5’in 21 Şubatta Tanıtılacağı Resmen Onaylandı

LG’nin gönderilmiş olduğu Mobil Dünya Kongresi davetiyesinde açıkça G5’in adı söylendi. 21 şubatta bombalar ardı ardına patlayacak.

MWC’ye haftalar kala çıkacak ürünlerin bilgileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir süredir Galaxy S7 ve LG G5’in Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağı söylenmişti. Bu beklentiler doğru çıktı. Samsung, geçtiğimiz günlerde S7’yi tanıtacağı Unpacked etkiliği için 21 şubat davetiyesi göndermişti. Samsung açıkça Galaxy S7 demedi, fakat her yıl S serisi lansmanı için aynı davetiyeyi gönderiyor.

Bugün firmanın gönderilmiş olduğu davetiye ile yeni amiral gemisinin lansmanını resmileştirdi. Davetiyenin zamanı 21 şubat ve açıkça G5’in tanıtılacağı söylendi. Aynı tarihte Galaxy S7’nin de tanıtılacak olması, rekabeti kızıştıracak gibi. G5’in genel olarak beklenen özelliklerine baktığımızda ise 5.6 inç Quad HD ekran, Snapdragon 820 işlemci, 20 MP arka kamera, parmak izi okuyucusu ve Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi. Ek olarak telefonda V10’da olduğu benzer biçimde çift ekrana yer verilmesi umut ediliyor. Bakalım 21 şubattaki büyük iki ürünün tanıtımında bizi neler bekliyor olacak.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.