Güncel Teknoloji Haberleri

Facebook Android Uygulaması Pil Tüketimini Artırıyor

Dünyanın en popüler toplumsal medya servisi Feysbuk Android uygulamasında problemler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak uygulamayı silenlerin pil ömründe ciddi artış olduğu söyleniyor.

Feysbuk Android uygulamasının sabıkası kabarıyor. Geçtiğimiz günler uygulamanın telefonu gereğinden fazla şişirdiğini ve kaldırıldığında Android cihazda mühim  performans artışı yaşandığı ortaya atılmıştı. Şimdi de pil ömrüne ciddi zarar sağlamış olduğu açıklandı. Meydana getirilen araştırmalara gore uygulama silindikten sonrasında yüzde 20’ye varan pil ömrü artışı gözlemlenmiş.

Feysbuk bu tarz şeyleri düzeltmek için çalışmalara hızla devam ediyor. Hatta geliştiricilerinin telefonunu Android’le bile değiştirdi. Böylece geliştiricilerin eksikleri görmesini sağlayacak. Feysbuk’un Android uygulamasının sorunlarla dolu olduğu kati. Umarız ki bu problemler ilerleyen günlerde aşılır. O zamana kadar Feysbuk’un daha hafifçe bir versiyonu olan Feysbuk Lite’ı Google Play’den yükleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.