Güncel Teknoloji Haberleri

Sony Xperia M İçin Android 6.0.1 Marshmallow Sürprizi!

Sony Xperia M 2013 senesinde satışa çıktı ve son olarak Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine kadar sistem güncellemelerini almaya devam etti. Cyanogen ekibi tarihin tozlu raflarına karışan telefonu unutmadı ve 3 senelik cihazın kullanıcılarına Android 6.0.1 Marshmallow altyapılı CyanogenMod 13 Nightly modunu sunmaya başladı.

Meşhur Android işletim sistemi geliştiricisi Cyanogen, neredeyse tüm popüler akıllı telefonlara mod desteği sunuyor. Cyanogen şimdi de zamanında iyi bir satış rakamına ulaşan Sony Xperia M için Android 6.0.1 Marshmallow tabanlı CyanogenMod 13’ü dağıtıma sundu. Aygıt için sunulan son sürüm olan Android 4.3 Jelly Bean işletim sisteminde olan tüm Xperia M’lere yüklenebilen CyanogenMod 13, şuan için Xperia M Dual cihazlar için kullanılabilir değil. Buna karşın XDA Developer dün gece bu cihaza da CyanogenMod 13’ü portlamayı başardı.

Cyanogen ekibinin geliştirdiği CyanogenMod 13, Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin tüm özelliklerine haiz olmasıyla kullananların ilgisini çekiyor. Sony Xperia M benzer biçimde eski sayılabilecek akıllı telefonlara da destek sunan ekibin hedefi 1 milyar etken cihazın CyanogenMod desteğine ulaşması olarak görülüyor.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.