Güncel Teknoloji Haberleri

Note 5 için Android Marshmallow Beta Dağıtılıyor

Samsung’un bu yıl Marshmallow güncellemesinin geliştirilmesi aşamasına kullanıcıları katması üstüne, Note 5 için Android Marshmallow beta dağıtıma başladı.

Samsung’un güncelleme ile ilgili sabıkası epey kabarık. Bu yıl değişik bir yol haritası çizen şirket, Marshmallow güncellemesi öncesi beta sürümünü kullanıcılarla paylaşarak olabildiğince fazla geri bildirim alarak final sürümünü en iyi şekilde kullanıcılarla buluşturmak için çabalıyor. Şu demek oluyor ki beta sürecinde kontrol edenlerin söylediği noksan ve hatalar daha süratli farkedilip son kullanıcıya ulaşmadan ilkin en hatasız şekilde sunulacak.

Bu kapsamda Samsung, İngiltere ve ABD’da beta sürecinde olan seçilmiş kişilere güncellemeyi gönderdi. AT&T operatöründen 200 kişinin seçildiği 2 şubat tarihindeki Note 5 Android Marshmallow beta sürümü, 1356 MB’lık bir boyuta haiz.

Beta sürecinin birkaç hafta süreceği düşünülürse güncellemenin de yayınlanması birkaç haftayı bulacaktır. Samsung’un takvimi epey daraldı. Note 5’in güncellemeyi bu kadar geç alması üzücü bir gelişme, daha alt modellerin güncellemeyi alması, hatta Türkiye’ye gelmesi oldukça uzun sürecek şeklinde görünüyor.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.