Güncel Teknoloji Haberleri

HTC Desire 530 Göründü

HTC’nin yeni model giriş seviyesi telefonu Hollandalı bir perakendecinin sıralamasında göründü. Peki yeni Desire 530 hangi özelliklere haiz olacak?

Görsel Desire 526 modeline aittir.

Firmalar şubat sonlarında düzenlenen MWC’ye hazırlık hayata geçirmeye son sürat devam ediyor. G5, Galaxy S7 benzer biçimde üst düzey cihazların yanında giriş ve orta seviyesi cihazlarla firmalar, kullanıcılara alternatif yapmaya çalışıyor.

Popüler telefon üreticisi HTC’nin de üstünde çalıştığı giriş seviyesi Desire 530 modeli Hollandalı bir perakendecinin sıralamasında yanlışlıkla göründü. Beyaz ve grafit gri olmak suretiyle minimum iki renk opsiyonu ile sunulması beklenen modelin Mobil Dünya Kurultay’sinde, 23 şubatta tanıtılması umut ediliyor.

190 euro’luk 190 €  bir fiyat etiketi bulunacak olan Desire 530’un özellikleri içinde; 4.7 inçlik qHD ekran (Quad HD değil, 540×960 px), Qualcomm Snapdragon 210, 1.5 GB RAM, 8 GB dahili depolama.

Bilhassa son dönemde çıkarttığı üst düzey One A9 ile yüzü gülen şirket, hala hedefine ulaşabilmiş değil. HTC, bugün sektöre yön veren şirketlerden biri olsa da pazarlarda oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşamıyor. Sadece şirket için 2016 yepyeni bir yıl olabilir. Mart ayında tanıtılacak olan HTC One M10 şirket için umarız iyi bir geri dönüş olur.

Bir önceki yazımız'da 2016 Model Galaxy J7 Geekbench Testinde başlıklı makale 2016 model, 5.5 inç ve benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.